Kontakt z nami

501 783 722

Jórskiego 56, 03-593 Warszawa Puławska 496, 02-884 Warszawa

e-mail: akcyza@akcyza.com.pl


Rejestracja pojazdu zza granicy – wybierz pewną firmę

Sprowadzenie samochodu zza granicy jest coraz popularniejsze w naszym kraju. Taka usługa ma wiele zalet. Przede wszystkim za granicą jest znacznie większy wybór modeli samochodów. Samo sprowadzenie nie jest jednak tak czasochłonne, jak rejestracja samochodu z zagranicy. Nasza firma oferuje pomoc w tym zakresie.

Rejestracja samochodu z Niemiec – jakie dokumenty musisz posiadać?

Już na etapie zakupu samochodu warto upomnieć się o dwa podstawowe dokumenty, bez których nie będzie możliwa rejestracja auta z Niemiec. Te dokumenty to duży brief i aktualny dowód rejestracyjny samochodu. Kolejnym niezbędnym dokumentem jest sama umowa kupna-sprzedaży. Z uwagi na fakt, że dokumenty te będą w obcym języku – konieczne będzie ich tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego. Wielu tłumaczy specjalizuje się w usługach typu rejestracja pojazdu z zagranicy. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem współpracujemy z tłumaczami, którzy wykonują dla nas szybkie i profesjonalne tłumaczenia dokumentów.

Kolejnym krokiem jest opłacenie akcyzy w urzędzie celnym. Jest to niezbędna czynność, która powinna być wykonana w terminie do 14 dni od przekroczenia samochodu przez granicę. Bez opłaconej akcyzy rejestracja auta z Niemiec, czy innego kraju jest niemożliwa.

Większość sprowadzanych samochodów to auta bezwypadkowe, które mają ważny niemiecki przegląd techniczny. W takim przypadku również konieczne są badania techniczne przeprowadzone w polskiej stacji diagnostycznej. Jeżeli natomiast sprowadzany jest samochód powypadkowy, konieczne jest uzyskanie dodatkowego zaświadczenia pokolizyjnego i dopiero wykonanie aktualnego badania technicznego. Również bez tych dokumentów rejestracja samochodu z zagranicy nie będzie możliwa.

Ostatnim etapem jest przedstawienie kompletu dokumentów w wydziale komunikacji oraz uiszczenie opłat za wydanie dokumentów i tablic rejestracyjnych.

Szybka i pewna rejestracja samochodu z Niemiec

Koszt rejestracji samochodu, który jest sprowadzany z Niemiec, uzależniony jest od kilku czynników:

Dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia ze sprowadzaniem samochodu z zagranicy lub nie mają czasu na dopełnienie formalności, idealnym rozwiązaniem jest rejestracja pojazdu z zagranicy przez profesjonalną firmę.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.