Kontakt z nami

501 783 722

Jórskiego 56, 03-593 Warszawa Puławska 496, 02-884 Warszawa

e-mail: akcyza@akcyza.com.pl


Samochód z Niemiec – opłaty

Dzięki Unii Europejskiej i otwartym granicom umożliwiającym swobodny przepływ kapitału, możliwe jest zawieranie transakcji zagranicznych. Rynek niemiecki w dalszym ciągu jest jednym z najbardziej popularnych w przypadku kupna i sprowadzenia samochodu do Polski. Samochód sprowadzony zza zachodniej granicy można kupić nawet kilka tysięcy taniej niż ten z krajowego rynku wtórnego.

Ile wynoszą opłaty za auto z Niemiec?

Opłaty za auto z Niemiec są istotnym elementem każdej transakcji kupna samochodu z zachodniej granicy. Pierwszym kosztem, jaki ponosi kupujący, są badania techniczne. Dzięki pozytywnym badaniom diagnostycznym samochodu możliwe jest jego zarejestrowanie w kraju. Jeżeli pojazd ma oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne, należy udać się do stacji diagnostycznej na obowiązkowy przegląd. Jeżeli samochód nie posiada tablic rejestracyjnych, konieczne jest udanie się do urzędu miasta i wydziału komunikacyjnego w celu wydania tablic czasowych. Koszt czasowych tablic rejestracyjnych to około 62 zł natomiast koszt badania technicznego to wydatek rzędu 100-200 złotych.

Opłaty za auto z Niemiec to również koszty związane z rejestracją pojazdu w kraju. Rejestracja samochodu z zachodniej granicy to koszty rozłożone na kilka czynników. Pierwszym z nich jest akcyza. W przypadku kiedy samochód ma mniejszą pojemność niż 2000 centymetrów sześciennych, akcyza wynosi 3,1% wartości nabytego samochodu. Jeżeli samochód ma większy silnik, wówczas podatek akcyzowy wynosi 18,6% wartości samochodu. Ostatnim punktem, jeśli chodzi o opłaty za auto z Niemiec i jego rejestrację są koszty związane z tłumaczeniem przysięgłym dokumentów, które następnie należy złożyć w wydziale komunikacji – koszt tłumaczenia to około 150 zł.

Samochód z Niemiec – formalności dopełnimy za Ciebie

Nasza firma specjalizuje się w rejestrowaniu pojazdów zza granicy – samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, skuterów czy quadów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – telefonicznie lub mailowo. Nasi doradcy pomogą w wypełnieniu dokumentu oraz formalnościach związanych z rejestracją samochodu sprowadzonego zza granicy.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do mieszkańców miasta Warszawa oraz jego okolic.